Neratovice přeskočily Meteor, Libiš uhrála bod s Úvaly

Víkendové 28. kolo fotbalové divize B přineslo našim zástupcům čtyři body. Podstatně lépe si vedly Neratovice Byškovice, které dokázaly vyhrát v Nové Boru 2:1. Sokol Libiš, který se už smířil se sestupem, doma vydoloval bod proti Úvalům, když za stavu 1:1 penaltový rozstřel nezvládl.
Sokol Libiš – SK Úvaly 1:2 po penaltách
Branky:
35. Dušek – 23. Moudrý. Rozhodčí: Plzák. ŽK: Kolísek, Pořízek – Doležal. Poločas: 1:1.Penalty: 5:6.
Po podzimní porážce v Úvalech 2:3, kde Libiš dokonce vedla 2:0, chtěl domácí Sokol potvrdit tříbodové vítězství ve Štětí před týdnem a do soupeře z Úval se zakousl s chutí. Na domácím celku bylo vidět, že touží po dalším vítězství, ale šance proměňovat se nedařilo. Naopak to byl soupeř, který se ve 23. minutě dostal do vedení. Jenže Libiš se nenechala zahanbit. Neustále se snažila branku soupeře zdolat a povedlo se to ve 35. minutě. Do druhého poločasu se tak šlo znovu za nerozhodného stavu. V něm se oba celky snažily utkání rozhodnout, o zajímavé šance nebyla nouze, ale ani jeden tým, přestože šance měl, se už v normální hrací době nedokázal střelecky prosadit. Na řadu tak přišel opět penaltový rozstřel, v němž byl po základní sérii znovu stav nerozhodný, a tak se rozhodlo až v té další, kdy Libiš gól nedala, zatímco Úvaly ano a odvezly si tak i druhý bod.
Nový Bor – FK Neratovice Byškovice 1:2
Branky:
86. Černý – 16. Kozák, 49. Ďurinda. Rozhodčí: Dujsík. ŽK: Kubeš, Černý – Regner. Poločas:0:1.
Neratovičtí jeli k soupeři s jediným cílem. Nahradit zbytečnou domácí ztrátu s Hostouní před týdnem (0:1). Jediné, co je utěšovalo, že na podzim nadělili Novému Boru pět branek, a tak věřili, že ani ze hřiště soupeře se nebudou vracet bez bodového zisku. A stalo se. Neratovice začaly od prvních minut aktivně a už v 16. minutě dostaly šanci změnit skóre, když kopaly pokutový kop. Ten proměnil Kozák, který poslal hosty do vedení. I přes další šance, se stav v prvním poločase už nezměnil, ale ihned po přestávce zaúřadovaly Neratovice podruhé. Ve 49. minutě Ďurinda přesnou střelou poslal Neratovice do dvoubrankového vedení. To udržovaly až do 86. minuty, kdy Nový Bor snížil, ale vyrovnat mu Neratovice už nedovolily. Tímto vítězství se znovu posunuly na šestou pozici před pražský Meteor, který prohrál v Českém Brodu.
Ostatní výsledky 28. kola: Kladno – Velvary 0:1 (0:1), Mostecký FK – Štětí 7:1 (4:0), Tn Rakovník – Souš 1:2 (1:1), Český Brod – Meteor Praha 1:0 (0:0), Brozany – Nymburk 3:2 (2:2), Hostouň – Chomutov 3:0 (1:0).
  1. Brozany                                      28  18  6  2    2  66:26  68
2. Nymburk                                     28  17  4  4    3  66:31  63
3. Český Brod                                28  16  3  3    6  60:33  57
4. Kladno                                       28  14  4  2    8  50:34  52
5. Souš                                          28  14  3  3    8  43:30  51
6. FK Neratovice Byškovice          28  11  5  2  10  30:35  45
7. Meteor Praha                            28  12  4  0  12  50:37  44
8. Velvary                                      28  12  2  4  10  45:38  44