FOTBAL: FC Mělník klesá, Neratovice opět bez bodu a další

FC Mělník klesá, prohrál už potřetí za sebou

Pořadí na prvních dvou místech fotbalové I. B třídy se nezměnilo ani po osmém kole. Dál vede Dolnobousovský SK, který si poradil s TJ Byšice. Ty sice dokázaly dvakrát vyrovnat na 1:1 a 2:2, ale závěr utkání Byšice nezvládly. Druhý stále zůstává Dynamo Nelahozeves, který přivezl tři body ze Staré Boleslavi. O svém vítězství rozhodlo Dynamo vlastně už v prvním poločase, v němž nastřílelo všechny góly. Vítězství si připsal i AFK Lužec, který lépe zvládl okresní derby v Mělníku. Ten totiž prohrál 0:1 a zaznamenal tak už třetí porážku v řadě, což ho sune k samotnému dnu tabulky. Další okresní derby se hrálo v Neratovicích, kde tamní béčko hostilo v té době poslední Tišice. Ty překvapivě uhrály bezbrankovou remízu a odpoutaly se tak ze dna tabulky. Ovšem penaltový rozstřel zvládly lépe Neratovice B, které si tak mohly připsat druhý bod.

Výsledky 8. kola I. B třídy B: Stará Boleslav – Dynamo Nelahozeves 1:3 (0:3) 16. Vodák – 10. a 60. Krejza, 90+2. Minařík, Dolní Bousov – TJ Byšice 4:2 (2:1) 20. Koštíř, 32. Klíma, 66. Kubeček, 89. Sedláček – 21. Zámečník, 57. Čurda, FC Mělník – AFK Eletis Lužec 0:1 (0:1) 17. Stejskal, Benátky n. Jiz. B – SK Vojkovice 1:0 (0:0), FK Neratovice Byškovice B – Sokol Tišice 1:0 po pen. (0:0), Mnichovohradištský SK B –  Libčice n. Vlt. 0:6 (0:3), Holubice –  Dobrovice B 5:1 (3:1).

Dvěma góly se Stejskal postaral o dokonalý obrat Sokola Libiš
Fotbalisté Sokola Libiš odjeli do Berouna s jasným cílem. Pokusit se vyhrát a držet tak kontakt s čelem tabulky, které patří FC Horky nad Jizerou.
Zápas Libiš začala aktivně, přesto už ve 14. minutě inkasovala z pokutového kopu. To ji na chvíli rozhodilo, ale s přibývajícím časem utkání zase začala ovládat. Vyrovnat do poločasu se ji ale nepovedlo. Ve druhém poločase měla Libiš opět navrch, neustále šestnáctku Berouna obléhala, ale v závěru utkání přišla chvíle Tomáše Stejskala, kterého poslal trenér na hřiště až v 63. minutě. Nejdříve v 80. minutě vyrovnal a dvě minuty před koncem dokonce vstřelil vítězný gól.
ČLU Beroun – Sokol Libiš 1:2
Branky:
 14. Sklenář – 80. a 83. Stejskal. Rozhodčí: Roth. ŽK: Krčma – Malák, Šenkeřík, Očovan. Poločas: 1:0.
Ostatní výsledky 10. kola: Klíčany – Poříčany 6:1 (3:0), Sp. Příbram – Kutná Hora 2:1 (1:0), Rejšice – Nové Strašecí 6:1 (2:1), Hvozdnice – Slaný 6:1 (4:0), Tuchlovice – Lhota 0:3 (0:2), Poříčí n. Sáz. – Semice 3:2 (2:0), Nespeky – Horky n. Jiz. 0:1 (0:1).

Neratovice zažily třetí ztrátu, na vrchol poskočily Velvary
Potřetí v řadě se dočkaly Neratovice porážky, tentokrát je o body na domácím trávníku obraly Úvaly, které po bezbrankové remíze byly úspěšnější v penaltovém rozstřelu. Touto porážkou přišly Neratovice i o vedoucí pozici, na kterou se po vítězství u posledního Nového Boru vyhouply Velvary.
Neratovičtí tak znovu doplatily na velkou marodku. Ovšem ani soupeř z důvodu nemocí nebyl kompletní. K vidění tak byl průměrný fotbal, který byl ozdoben jen bojovnosti, ale bez gólů. A tak nebylo divu, že si diváci na fotbalu moc nesmlsli. Neratovice byly místy lepším týmem, ale narážely na dobře zabetonovanou obranu Úval. Ale pokud se týkalo vyložených šancí, tak ty se nezrodily. Stejně dopadly Úvaly, a tak nebylo divu, že zápas skončil bez branek. Penaltové rozstřely už byly loteriích, jejíž štěstí se více přiklonilo na stranu Úval.
FK Neratovice Byškovice –  SK Úvaly 0:1 po penaltách
Rozhodčí: Šmat. ŽK: Moravec, Vorasický – Andrle, Kotek. Poločas: 0:0. Penalty: 3:4.
Ostatní výsledky 10. kola divize B: Kladno – Louny 3:2 (2:1), Tn Rakovník – Souš 2:3 po pen. (0:2), Hrobce – Motorlet Praha 0:1 (0:0), Český Brod – Hostouň 2:0 (1:0), Nový Bor – Velvary 1:3 (0:1), Ostrá – Meteor Praha 3:0 (2:0), Česká Lípa – Chomutov 1:0 po pen. (0:0).
  1. Velvary                                                 10  7  0  2  1  16:8     23
2. FK Neratovice Byškovice              10  6  1  2  1  25:15  22
  3. Kladno                                                 10  6  2  0  2  19:11   22
4. Český Brod                                         10  7  0  0  3  26:11   21
5. Hostouň                                               10  6  1  0  3  22:13   20
6. Ostrá                                                   10  6  0  2  2  18:9      20
7. Úvaly                                                   10  4  3  0  3  12:14   18
8. Souš                                                   10  4  2  1  3  24:14   17
9. Motorlet Praha                                  10  5  0  0  5  22:16   15
10. Chomutov                                          10  3  1  3  3  18:15   14
11. Louny                                                 10  4  1  0  5  17:18   14
12. Meteor Praha                                   10  3  1  0  6  19:23   11
13. Česká Lípa                                       10  3  1  0  6  11:24   11
14. Tn Rakovník                                      10  2  0  2  6  18:17     8
15. Hrobce                                              10  1  0  0  9    7:31     3
16. Nový Bor                                           10  0  0  1  9    5:30     1

Záryby i Kly byly venku při chuti. Naopak Pšovka padla a znovu klesla

Tři zápasy venku a šest bodů. Taková je bilance týmů z našeho regionu v 10. kole fotbalové I. A třídy skupiny B.
Sokol Záryby zajížděl k poslední Sázavě, kde byl soupeřem domácího Kavalieru a od prvních minut začaly Záryby aktivně. Jenže ani domácí nezaostávali a i když jsou poslední, v první poločase hráli především v obraně hodně odpovědně. I proto skončil poločas bez branek. Ovšem po přestávce už byly na hřišti pánem jen Záryby, které začaly střílet i potřebné góly. Ten první přišel už v 52. minutě a když v 70. minutě byl stav 3:0, měly Záryby vyhráno.  Přesto v závěru ještě jeden gól přidaly.
V těžší situaci byly TJ Kly, které bojovaly o body u souseda tabulky v Luštěnicích. Už ve 3. minutě se o vedení postaral Mihalík, který tak do žil svého týmu vlil klid. Luštěnice se sice snažily o vyrovnání, ale když Miřatský druhým gólem vedení TJ Kly posílil, Luštěnicím to vzalo dech. Nedokázaly se prosadit ani po přestávce, naopak to byl znovu Mihalík, který opět ve 3. minutě, tentokrát druhého poločasu, upravil na konečných 3:0. Luštěnice, přestože měly k tomu ještě celý druhý poločas, se už nedokázaly prosadit.
Jediným, kdo z domácích mohl být spokojen, byl Union Čelákovice, který hostil Pšovku Mělník. Ta se nechala ve 12. minutě zaskočit a pustila Union do vedení. Po inkasovaném gólu se Pšovka přeci jen probrala, vytvořila si i šance,  ale vstřelit gól dokázala až v 77. minutě, kdy Škrabal snížil na 2:1 a vykřesal tak svému týmu ještě naději na vyrovnání. Jenže minutu před koncem domácí Kadeřábek potrestal chybu obrany Pšovky a třetím gólem pojistil pro domácí tři body. Porážka tak Pšovku sesunula už na předposlední místo tabulky.

Sázava – TJ Záryby 0:4

Branky: 52. Vytlačil, 65. Krulich, 70. Soukup,  88. Voštiar. Rozhodčí: Doubravka. ŽK: Švec – Přibyl, Valentin, Vytlačil. Poločas: 0:0.

Luštěnice – TJ Kly 0:3
Branky:
 3. a 48. Mihalík, 18. Miřatský. Rozhodčí: Pudil. ŽK: Fidrich – Chaloupka. Poločas: 0:2.

Čelákovice – FK Pšovka Mělník 3:1
Branky:
 12., 75. a 89. Kadeřábek – 77. Škrabal. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: Matějka, Koch, Kadeřábek – Pokorný, Dvorný, Šmejkal, Krejčík. Poločas:  1:0.

Ostatní výsledky 10. kola I. A  Třídy: Vyšehořovice – Poděbrady 7:2 (5:0), Pěčice – Kosmonosy 3:0 (2:0), Český Brod B – Uhl. Janovice 5:0 (0:0), Velim – Mnichovohradištský SK 1:2 (1:0), Lysá n. Lab. – Divišov 0:2 (0:0).

1. Pěčice                                         10  7  1  1  1  27:12  24
2. Vyšehořovice                              10  6  2  1  1  27:12  23
3. Český Brod B                             10  5  0  2  3  21:17  17
4. Poděbrady                                  10  5  1  0  4  21:19  17
5. Čelákovice                                  10  4  1  2  3  28:21  16
6. Kosmonosy                                 10  4  2  0  4  24:18  16
7. TJ Kly                                           10  5  0  1  4  21:16  16
8. TJ Záryby                                    10  4  2  0  4  19:18  16